Geri Dönüşümlü Ürün

Global Recycle Standard (GRS)

Global Recycle Standardı(GRS), Standart, geri dönüştürülmüş ürünlerin mamul ya da yarı mamul olarak üretimini ve/veya ticaretini yapan firmalara uygulanabilmektedir. En az 20% geri dönüştürülmüş materyal içeren tüm ürünleri kapsamaktadır. Uygulama alanı sadece tekstil ürünleri ile sınırlı olmayıp başta kağıt, ambalaj, cam, plastik gibi ürünler olmak üzere çok geniştir. Standardın, işçi sağlığı ve güvenliği ile çevre ve atık yönetimi başta olmak üzere kriterleri mevcuttur.

Recycled Claim Standard (RCS)

Recycled Claim Standard (RCS) son üründe geri dönüştürülmüş materyalin varlığını ve miktarını üçüncü taraf girdi ve gözetim zinciri doğrulaması ile kanıtlamaktadır. RCS sertifikası ile ürün yapmanızı isteyen müşterilerinize imalat ve ihracat yapabilirsiniz. RCS diğer girdileri, işlemenin çevresel şartlarını (enerji, su veya kimyasal kullanımı gibi) veya kalite ile sosyal şartlar veya yasal uyumluluğu sorgulamamaktadır.

Global Recycle Standardı(GRS) ve Recycled Claim Standard (RCS) sertifikasının firmanızın adına alınabilmesindeki bütün sürece öncülük ediyor ve gerekli tüm dokümanları hazırlanmasını sağladıktan sonra bu konudaki sorumlu personellere eğitimlerin verilmesini sağlıyoruz.
Sertifika için denetim günü firmanızda oluyoruz ve denetimin kusursuz geçmesini sağlıyoruz. Denetimin sonlandığı gün sertifikanız firmanız adına düzenleniyor ve imalat yapmaya başlayabiliyorsunuz.
Global Recycle Standardı(GRS) sertifikasyon sürecinizin danışmanlığını üstlenmemiz için iletişim kurmanız yeterlidir.

Yorum Yap

Your email address will not be published.