Fama & Disney Denetim

Fama & Disney Denetim

Fama & Disney Denetim Disney müşterisi kendi markalı ürünlerinin üretildiği her yerin güvenli, kapsayıcı ve kurumsal işyerleri haline gelmesi için Uluslararası Çalışma Şartları Programını (ILS PROGRAMI) hazırlamıştır. Lisans sahipleri ve tedarikçiler ILS Programı zorunluluklarına uymaktan sorumludurlar. Disney lisans belgesi almak için fama denetimine başvurulmalıdır.

Fama & Disney Denetim Disney müşterisi kendi markalı ürünlerinin üretildiği her yerin güvenli, kapsayıcı ve kurumsal işyerleri haline gelmesi için Uluslararası Çalışma Şartları Programını (ILS PROGRAMI) hazırlamıştır.

Lisans sahipleri ve tedarikçiler ILS Programı zorunluluklarına uymaktan sorumludurlar.  Disney lisans belgesi almak için fama denetimine başvurulmalıdır.  Denetimde Minumum uyumluluk standardı olarak anılan Disney Tüzükle en azından zorunlu düzeyde uyumluluk sağlamaları ve bunu sürdürmelerini talep eder.

 • Çocuk İş Gücü
 • Zoraki İş Gücü
 • Zorlama ve/veya Baskı
 • Ayrımcılık
 • Ciddi Sağlık ve Güvenlik Koşulları
 • Örgütlenme Özgürlüğü
 • Taşeronluk ve Evden Çalışanlar

Fama Denetiminde Kontrol Edilen Belgeler

 1. Personel Kayıtları İşe Devam Kayıtları Maaş bordroları ve aylık hesap pusuluları Son aya ait bildirgeler İş Sözleşmeleri Yıllık İzin Kayıtları
 2. İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıtları Bina Yerleşim Planları, Tahliye Planı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı İtfaiye Raporu Yapı Ruhsatı ve Yapı kullanım izin belgesi Yangın Söndürme Tüpü ve Dolapların Sayısı, Kontrol Listesi Yangın Söndürme Eğitim Kayıtları Acil Durum Tahliye Tatbikat Kayıtları Çalışan Temsilcisi Seçim Tutanakları İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul Tutanakları İş Güvenliği Uzman Sözleşmesi İşyeri Hekim Sözleşmesi İş Sağlığı ve Güvenliği Risk Değerlendirmesi Tüm Çalışanların Periyodik Sağlık Muayene Raporları İlkyardım Eğitim Sertifikaları İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kayıtları Hijyen Sertifikası İş Kazası Kayıtları Asansör, Caraskal, Vinç, Jeneratör, Buhar Kazanı, Kompresör, Motopompa, Forklift gibi araçların Periyodik Muayene raporları Kazancı belgesi Forklift operatör belgesi İşletmenin elektrik sistemi topraklama ölçümü ve iç elektrik tesisat uygunluk raporu Kullanılan kimyasalların listesi ve MSDS formları İşletmede bulunan bölümler için İÇ ORTAM ÖLÇÜMLERİ (Gürültü, toz, aydınlatma, sıcaklık ve kimyasal vb.) Odyometri Testleri İçme Suyu Analizi
 3. Çevre İle İlgili Kayıtlar İşyerine ait çevre izin belgesi Çed kapsamaz raporu Çevre koruma belgeleri (Baca gazı emisyon raporu, atık su analizi, atık su deşarj izni, katı atık sözleşmeleri) Atık beyanları ve ulusal atık taşıma formları
 4. Diğer Kayıtlar İş alım ve çıkış Prosedürü Geçmiş denetim kayıtları İç ve dış fason tedarikçi firma listeleri Güvenlik görevlisi çalışanın iş sözleşmesi Üretim kayıtları İş giriş-çıkış kayıtları (turn over) Müşteri listesi Dilek şikayet kayıtları Disiplin Prosedürü ve Kayıtları Müşteri Listesi Diğer Prosedür ve Politikalar Müşteri Listesi İş akış şeması Organizasyon şeması Kontrol listesindeki belgeler incelenir ve performans değerlendirilir.

Peki bu belgeler nasıl olmalıdır?Bu belgelerde nelere dikkat ediliyor ? Tecrübe sahibi olmayan bir danışmanla başarmak çok zor. Profesyonel ekibimiz güncel denetim tecrübesi size sunduğumuz hizmetlerden bazılarıdır. Sipariş alabilmek için fama vb. denetimlerden başarılı olmanız gerektiğini ve işin ehemmiyetinin farkındayız. Kompleks hizmet yelpazemizle ihtiyacınız olan tüm belgeleri sizin adınıza biz tamamlıyoruz. Yapmanız gereken sadece bize ulaşmak.

Yorum Yap

Your email address will not be published.